Teknik Destek Opel Astra İlk Çalışmada Boğulma Sorunu

F

fikricem

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, Opel Astra 1.6 LPG'li aracım sabahları ilk çalıştırdığımda resmen boğuluyor ve motor çok sallanıyor. Gaz vermeye çalışıyorum ama yemiyor ve bu durum yaklaşık 1 dakika kadar sürüyor, sonra düzeliyor. Bu sorunu yaşayan başka biri var mı? Acaba ne yapmam lazım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Selam, bu boğulma sorunu genelde LPG sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Belki enjektörleri kontrol ettirirsin ya da filtreyi değiştirirsin. Bi de gaz ayarlarına baktırmakta fayda var. Belki o da düzeltebilir durumu. Başka önerisi olan var mı?

Selam, bu boğulma sorunu genelde LPG sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Belki enjektörleri kontrol ettirirsin ya da filtreyi değiştirirsin. Bi de gaz ayarlarına baktırmakta fayda var. Belki o da düzeltebilir durumu. Başka önerisi olan var mı?
Bu bahsettiğin sorun LPG sisteminde bir dengesizlikten kaynaklanıyor olabilir. İlk çalışmada ben de benzer bir şey yaşamıştım. Enjektör temizliği ve gaz ayarı tamamsa, belki de LPG regülatörünü kontrol ettirmen gerekebilir. Bazen sorun çok basit olabiliyor ama tespit zor :) Başka neler denediniz?

Bu bahsettiğin sorun LPG sisteminde bir dengesizlikten kaynaklanıyor olabilir. İlk çalışmada ben de benzer bir şey yaşamıştım. Enjektör temizliği ve gaz ayarı tamamsa, belki de LPG regülatörünü kontrol ettirmen gerekebilir. Bazen sorun çok basit olabiliyor ama tespit zor :) Başka neler denediniz?
Aynen, regülatör meseleye el atıyorsa kesinlikle kontrol ettir. LPG'de basınç dengesizliği olabiliyor, sabah boğulması da ondan. Bir de hava filtresi ve bujileri de gözden geçirsen iyi olur. Enjektörü temizleyip gaz ayarını yap, sonra denemeye devam. Sonra bir de kullanıcıdan feedback alalım, merak ettim. 🤔