Soru Opel Astra J Renk Kodu Bulamıyorum

• Konbuyu başlatan muratbozkurtc14
  • Başlangıç tarihi
Soru
M

muratbozkurtc14

Üye
Selam arkadaşlar, biliyorsunuz ki araçların tam eşleşen boyalarını bulabilmek için renk kodlarına ihtiyacımız oluyor. Benim Opel Astra J model aracım var ve maalesef geçirdiği bir kazadan dolayı sürücü kapısının iç kısmındaki renk kodunu gösteren sticker yok artık. Bu durumu internetten araştırdığımda, genellikle bu stickerın sürücü kapısının iç kısmında olduğunu gördüm. Ama benim aracımın o kısmı hasarlı ve tamir edilmiş olduğu için sticker da gitmiş. Aracımın resmini paylaşamıyorum fakat modelini ve yılını söyleyebilirim tabii ki. Aynı model araçtan olan ve renk kodunu nereden öğrenebileceğimi bilen birileri var mı acaba? Bir de acaba başka bir yerde bu bilgiye ulaşmanın bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Renk kodunu bulmak için Opel bayilerine veya uzman boya mağazalarına danışabilirsin, aracın modeli ve yılı ile birlikte renk kodunu bulmaları mümkün olabilir. Ayrıca aracın şasi numarasıyla da renk kodu bulunabilir, bu konuda yardımcı olabilecek bir servise gitmen en doğru tercih olabilir.

Renk kodunu şasi numarasıyla da bulabilirsin, en doğru tercih bir servise gitmek olabilir. Yedek parça siparişlerinde kullanabilmek için bir şekilde renk kodunu öğrenmen önemli olabilir 😉

Renk kodunu şasi numarasıyla da bulabilirsin, en doğru tercih bir servise gitmek olabilir. Yedek parça siparişlerinde kullanabilmek için bir şekilde renk kodunu öğrenmen önemli olabilir 😉

Ya abi aynı sorun bende de vardı, servise gittim direkt şasi numarasından kodu çözdüler, hızlıca hallettik. Hiç uğraşma başka yöntemle, direkt servise git derim.

Ya abi aynı sorun bende de vardı, servise gittim direkt şasi numarasından kodu çözdüler, hızlıca hallettik. Hiç uğraşma başka yöntemle, direkt servise git derim.
Merhaba, daha önce bende de benzer bir durum oldu. Servise gitmekte haklısın, ama bazı yerlerde şasi numarasını kullanarak kodu öğrenebiliyorlar. Belki de eski orijinal boya faturalarını bulabilirsiniz, orada da renk kodu yazabilir. Kısacası, pes etme, hala çözüm var! 😉