Teknik Destek Opel Corsa D Ön Takımdan Tikirti Sesleri

• Konbuyu başlatan mertcang989
  • Başlangıç tarihi
M

mertcang989

Üye
Selam arkadaşlar, Opel Corsa D model aracıma ait bir durumdan bahsetmek istiyorum. Özellikle kasislerden geçerken, sol ön tekerlek bölgesinden 'tikir tikir' diye sesler geliyor. İlk başta z rotlarının değişmesi gerektiğini düşündüm ve değiştirdim ama sesler devam ediyor. Ses sadece kasislerden geçerken çıkıyor ve düz yolda herhangi bir sorun yok. Bu problemle daha önce karşılaşan oldu mu ve çözümüne dair bir fikri olan var mı? Belki de başka bir parçanın değişimini gerektiriyor olabilir mi? Tecrübelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Z rotlarını değiştirmek güzel bir başlangıç olmuş, belki rot balans ayarlarına bir göz attırmak faydalı olabilir. Kasislerde oluşan tikirti genellikle süspansiyon parçalarından kaynaklanır, bu yüzden süspansiyon aksamlarını da kontrol ettirmekte fayda var. Umarım sorun hızlıca çözülür!

Kolay gelsin, aracınızdaki tikirtinin süspansiyon parçalarından kaynaklanabileceğini belirtmişsiniz, belki de rot balans ayarlarını kontrol ettirmek işe yarayabilir. Umarım sorun çabucak çözülür, iyi şanslar! 🚗

Tikirti sesleri sinir bozucu olabiliyor, benim arabamda da vardı. Servise gittiğimde rot balans ayarı yapılması gerektiğini söylediler, kontrol ettirdikten sonra sesler kayboldu. Belki sizin de rot balans ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir, bir kontrol ettirmekte fayda var. Umuyorum sorununuz hızlıca çözülür! 🚗

Tikirti sesleri sinir bozucu olabiliyor, benim arabamda da vardı. Servise gittiğimde rot balans ayarı yapılması gerektiğini söylediler, kontrol ettirdikten sonra sesler kayboldu. Belki sizin de rot balans ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir, bir kontrol ettirmekte fayda var. Umuyorum sorununuz hızlıca çözülür! 🚗
Rot balans ayarı kesinlikle önemli, ama bence bir de amörtisörlere baktırmak lazım. Amörtisörlerin durumu bozuksa, bu tür tikirti sesleri yapabilir. İşin aslı kontrol etmeden anlaşılmaz, direk full check-up yaptır derim.