Teknik Destek Opel Corsa Hararet Sorunu

• Konbuyu başlatan LynXMaSTeR
  • Başlangıç tarihi
L

LynXMaSTeR

Aktif Üye
Herkese merhaba, ilk defa Opel marka bir araç aldım, 98 model 1.4 8V Corsa. Şehir içinde ışıklarda durduğumda hararet 100 dereceye yaklaşıyor, sonra 96-98 derecelerde fan devreye girip biraz düşürüyor. Hareket ettikten sonra daha da düşüyor. Daha önce kullandığım diğer marka araçlarda böyle bir durumla karşılaşmamıştım, hararet genellikle sürüş boyunca sabit kalırdı. Bu hararetin bu kadar oynaması normal mi? Yoksa bir sorun mu var? Deneyimlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Opel Corsa'nızın hararet seviyesi normal sınırlar içerisinde hareket ediyor gibi duruyor, fan da düzgün çalışıyor. Ancak hararet 100 dereceyi geçip sürekli yüksek kalıyorsa bir kış suyunun bozulmuş olabilir, radyatörünü kontrol etmeniz faydalı olabilir. Ayrıca sıcak havalarda dur kalklarda hararet yükselmesi normaldir, endişe etmeyin 😉

Kardeş, eski araçlarda böyle iniş çıkışlar normal. Önemli olan fanın devreye girmesi ve hararetin aşırı yükselmemesi. Ama yine de radyatör ve termostatı bi kontrol ettir derim 👌

Aynen. Bu tip eski araçlarda sistemin böyle çalışması doğal ama bana sorarsan termostatı değiştirt. Çok daha stabil olur, kafan rahat eder. Kontrollü gitmek en iyisi, sıkıntıyı büyümeden çözmek lazım.

Bende de 2000 corsa b var. Radyatör patlayıp değişene kadar 95 de yavaş devir açar sogutamaz sonra 100 de çift fan yüksek devir açar soguturdu. Ancak radyatör değişimi sonrası 92 de yavaş devir çift fan devreye giriyor ve 92 dereceyi hiç geçmiyor. Yüksek devir fanın açıldığını hiç görmedim. Sorun tıkanmış radyatör kaynaklıymış.

Merhaba, yeni Corsa'n ile ilgili oynamalar normal gibi görünüyor ama bu kadar yükselmesi biraz sıkıntılı. Radyatör ve soğutma sistemi temiz olduğundan emin ol, çünkü tıkanıklık sorun yaratabilir. Eğer fan devreye girip sıcaklığı düşürüyorsa belki de bir sorun yoktur ama yine de bir ustaya göstermekte fayda var. Bazen basit bir bakımla halledilebiliyor. 😊

Merhaba, yeni Corsa'n ile ilgili oynamalar normal gibi görünüyor ama bu kadar yükselmesi biraz sıkıntılı. Radyatör ve soğutma sistemi temiz olduğundan emin ol, çünkü tıkanıklık sorun yaratabilir. Eğer fan devreye girip sıcaklığı düşürüyorsa belki de bir sorun yoktur ama yine de bir ustaya göstermekte fayda var. Bazen basit bir bakımla halledilebiliyor. 😊
Corsa'lar genelde biraz hararet oynar, ama dikkat etmekte fayda var. Radyatör tıkanıklığı falan, belki de sadece su eksikliği vardır. Deneme yanılma yapmadan önce bir ustaya danışmak en iyisi. Bir de eski arabalar biraz farklı çalışıyor, alışman lazım.