Tartışma Opel Corsa Twinport LPG Önerisi

• Konbuyu başlatan ozhanakcay28
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
O

ozhanakcay28

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, 2008 model Opel Corsa Twinport Essentia 1.2 arabam var. Arabaya LPG taktırmayı düşünüyorum ama hangi marka ve modeli önerirsiniz? Ayrıca, Opel'in bu modellerinde kronik sayılabilecek sorunlar hakkında bilgi verebilir misiniz? Özellikle LPG ile ilgili bir sorun yaşayıp yaşamayacağımı merak ediyorum. Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler!

Selam! LPG taktırmak iyi düşünce, ama Opel'ler biraz hassas. Zavoli ya da BRC öneririm, sağlamdır. Kronik sorunlar olarak ateşleme bobinlerinde arıza olabilir, dikkat et derim. LPG ile de zamanla bazı performans kayıpları yaşanabilir. Denemeden bilemeyiz tabii, herkesin tecrübesi farklı. Umarım sorunsuz gidersin ;)

Selam! LPG taktırmak iyi düşünce, ama Opel'ler biraz hassas. Zavoli ya da BRC öneririm, sağlamdır. Kronik sorunlar olarak ateşleme bobinlerinde arıza olabilir, dikkat et derim. LPG ile de zamanla bazı performans kayıpları yaşanabilir. Denemeden bilemeyiz tabii, herkesin tecrübesi farklı. Umarım sorunsuz gidersin ;)
BRC ve Zavoli gerçekten sağlam, ama LPG her zaman biraz risk. Bir de aklında bulunsun, bu motorlarda zamanla yakıt sisteminde de sorunlar çıkabiliyor. Filtresi, enjektörü derken başına iş açmadan önce iyi düşün derim. Bakalım senin deneyimin ne olacak, merak ettim.