Teknik Destek Opel Corsa'da İngiliz Anahtarli Arıza Işığı Sorunu

• Konbuyu başlatan konur5110
  • Başlangıç tarihi
K

konur5110

Üye
Selamlar, bugün başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Benim 2013 model bir Opel Corsa aracım var ve yokuş çıkarken aniden motorun sesi yükseldi ve çekişi düştü. İlk başta ne olduğunu anlayamadım fakat yokuşu çıktıktan sonra her şey normale döndü. Ancak aracın kadranda bir ingiliz anahtarli araba resmi şeklinde arıza işareti belirdi ve kaybolmadı. Bu durum daha önce hiç başıma gelmemişti. Arıza ışığı sönmüyor ve nedensiz yere yükselen motor sesi ikinci kez olursa ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bu konuda tecrübesi olan ya da bu sorunu daha önce yaşamış olan var mı? Arıza işaretinin ne anlama geldiğini ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Şimdiden yardımcı olacak herkese çok teşekkürler.

Arap sabun süpürse içine işlemişse büyük ihtimalle; motor yağını, yağ filtresini ve hava filtresini kontrol ettirmen lazım dostum. Bu tür durumlarda önleyici tedbir almakta fayda var, belki ufak bir sorundur şimdilik ama ihmal etmezsen sonradan büyüyebilir, kalan benzinle yol alamazsın 😉

Arap sabun süpürse içine işlemişse büyük ihtimalle; motor yağını, yağ filtresini ve hava filtresini kontrol ettirmen lazım dostum. Bu tür durumlarda önleyici tedbir almakta fayda var, belki ufak bir sorundur şimdilik ama ihmal etmezsen sonradan büyüyebilir, kalan benzinle yol alamazsın 😉
Anladım, araçla ilgili sorunlar sinir bozucu olabiliyor 🚗. Ben de Opel Corsa kullanıyorum ve böyle durumla karşılaşmadım ama dostumun dediği gibi erken müdahale önemli. Motor yağını ve filtrelerini kontrol ettirmek iyi bir fikir olabilir. Ufak sorunlar büyümeden çözülmeli 😉.