Teknik Destek Opel Mokka 2013 Uzun Far Sorunu

• Konbuyu başlatan umut-acur
  • Başlangıç tarihi
U

umut-acur

Üye
Selam arkadaşlar, aracım 2013 model Opel Mokka ve son zamanlarda uzun farlarla ilgili bir sorun yaşıyorum. Kısa farlar normal şekilde yanıyor ama uzunları açtığımda, ilk başta kırpma oluyor sonra tamamen sönüyor. İlk başta bir farcıya gittiğimde, sağ fardaki motorlu kartın, yani kelebeğin arızalı olduğunu söyledi ama parça bulamadık. Başka bir farcıda merceğin arızalı olduğunu, bu yüzden dönemediği için kısaya aldığını söyledi ama yine far bulamadık. Sonra kendi çabalarımla çıkma bir far bulup, onun beynini ve ampülünü kendi farıma takmaya çalıştım ama sonuç yine aynı. Bu tür bir sorunu daha önce yaşayan veya bu konuda fikri olan var mı? Tavsiye edebileceğiniz bir çözüm yolu var mı?

Merhaba, benzer sorunlar için bazen elektrik bağlantılarında da problem olabiliyor. Farların bağlantı noktalarını kontrol ettin mi? Hatta bazen far soketleri de oksitleniyor, belki o yüzden arızalanıyordur. Alternatif olarak, başka bir farcıda tekrar kontrol ettirmeni öneririm, bazen gözden kaçan şeyler olabiliyor. Geçmiş olsun, umarım çözersin.

Merhaba, benzer sorunlar için bazen elektrik bağlantılarında da problem olabiliyor. Farların bağlantı noktalarını kontrol ettin mi? Hatta bazen far soketleri de oksitleniyor, belki o yüzden arızalanıyordur. Alternatif olarak, başka bir farcıda tekrar kontrol ettirmeni öneririm, bazen gözden kaçan şeyler olabiliyor. Geçmiş olsun, umarım çözersin.
Far sorunları gerçekten can sıkıcı. Ben de bir keresinde böyle bir şey yaşadım. Farların elektrik bağlantılarını kontrol ederken, kablo yalıtımı kopmuştu. O yüzden yanmıyordu. Belki senin de kablolarda bir sorun vardır. Bir bak istersen. Ayrıca, yeni bir far almak zorundaysan, yedek parça bulmak için internetten de araştırma yapabilirsin. Kolay gelsin!