Teknik Destek Opel Mokka Otomatik Vites Mandalında Sorun?

Z

zynl67

Üye
Selam arkadaşlar, dün bir sorunla karşılaştım ve sizlerle paylaşmak istedim. 2014 model 1.4 turbo otomatik Opel Mokka'ya sahibim. Dün akşam hiçbir problem yokken aracı otoparka bıraktım, her şey normaldi ancak sabah geldiğimde P (Park) modundayken vites m... sanki takılı kalıyormuş gibi hissettim. Vitesin oradan oraya hareket ettirirken biraz zorlandım ve bu durum beni oldukça endişelendirdi. Daha önce böyle bir sorun yaşayan veya bu konuda bilgisi olan var mı? Acaba bir bakıma mı ihtiyacı var ya da daha ciddi bir sorun olabilir mi? Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu durum birkaç sebepten kaynaklanıyor olabilir, vites mekanizmasında bir sıkışıklık ya da elektronik bir arıza öncü olabilir. Kesin çözüm için en yakın yetkili servise göz atmanı tavsiye ederim. Bazen küçük bir sorun büyük dertlere yol açabilir. Sen yine de bir uzmana danış, kendin oynamaya kalkma. İyi şanslar dilerim!

Aynen kanki, yolda kalma daha iyi şans getirir haha. Şaka bir yana, servise bir bakalım daha iyi, motorcu da bir bakar geçer. Öyle takıla takıla işimizi görelim :)

Vites problemleri strese sebep olabilir ama hemen panik olmayın. Belki bir ayar yeterli olabilir, başka bir sıkıntı çıkarsa tabii ki servise gidin. Motorcu abinin elinden de çıkar bu iş 😉

Vites kilidi, bazen sabitleme veya yerleşme sorunları nedeniyle zorlanabilir. Önce basit bir lubrikant veya yağlamayla çözmeyi deneyin. Yine de bir problem devam ederse, servise göstermek en iyisi. Belki bir adaptör veya yazılım güncellemesi gerekiyordur. Korkma, hallolur! 😉