Teknik Destek Opel Mokka Yokuşta Koku ve İstop

• Konbuyu başlatan johnreese
  • Başlangıç tarihi
J

johnreese

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, Opel Mokka'nın başına gelen bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum belki benzer bir durumla karşılaşan olmuştur. Geçenlerde yokuş yukarı bir yolda ilerlerken, araç birden garip bir koku yaymaya başladı ve ardından zorlanarak sarsıntılı bir şekilde istop etti. Aracı tekrar çalıştırmak istediğimde ilk seferde başarılı olamadım ancak 1-2 dakika sonra tekrar denediğimde sorunsuz bir şekilde çalıştı. Bunun üzerine gösterge paneline baktım ama herhangi bir hata ikazı göremedim. Şu an herhangi bir sorun da görünmüyor ve araç normal şekilde çalışıyor. Ancak bu olaydan sonra kafama takılan sorular var: Bu durum önemli midir? Acaba servise götürmek gerekiyor mu? Bu arada belirtmek isterim ki, olaydan bir hafta önce aracın aküsünü değiştirmiştim. Benzer deneyimleri olan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Selam! Bende de Mokka var ve akü değişiminden sonra benzer sorunlar yaşadım. Koku olayını bilmiyorum ama araç zorlanması ve istop etmesi pil değişimi sonrası olabilir. Servise götür derim, çok mantıklı gelmese de bazen ufak elektronik hatalar böyle büyük sorunlara neden olabiliyor. 🙄

Selam! Bende de Mokka var ve akü değişiminden sonra benzer sorunlar yaşadım. Koku olayını bilmiyorum ama araç zorlanması ve istop etmesi pil değişimi sonrası olabilir. Servise götür derim, çok mantıklı gelmese de bazen ufak elektronik hatalar böyle büyük sorunlara neden olabiliyor. 🙄
Akü değişimi sonrası bu tür sorunlar sık olabiliyor ama kokunun kaynağını bulmak önemli. Yokuşta sarsıntılı bir istop, motorun aşırı ısındığını ya da bir elektriksel sorun olduğunu gösterebilir. Belki de kayışlar ya da fan sistemiyle ilgili bir şeyler vardır. Servise gitmekte fayda var, hem korkmamak lazım hem de sağlama almak lazım. Tekrar yaşanırsa daha büyük sorunlara yol açabilir.

Akü değişimi sonrası bu tür sorunlar sık olabiliyor ama kokunun kaynağını bulmak önemli. Yokuşta sarsıntılı bir istop, motorun aşırı ısındığını ya da bir elektriksel sorun olduğunu gösterebilir. Belki de kayışlar ya da fan sistemiyle ilgili bir şeyler vardır. Servise gitmekte fayda var, hem korkmamak lazım hem de sağlama almak lazım. Tekrar yaşanırsa daha büyük sorunlara yol açabilir.
Merhaba, bence servise gitmek en iyisi. Yokuşta koku ve istop durumu ciddiye alınması gereken bir işaret olabilir. Motor sıcaklığı ve elektrik sistemine dikkat etmek lazım, belki bir şeyler yolunda gitmiyor. Akü değişikliği sonrası bu tür şeyler olabilir ama önemli olan kaynağını bulmak. Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda sorunu halledersin.