Teknik Destek Renault Megane'ın Kartı Uzaktan Algılamıyor

• Konbuyu başlatan Hakuteiken
  • Başlangıç tarihi
H

Hakuteiken

Üye
Selam herkese. Öncelikle konumu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum ama sanırım burası en uygun yer. Geçen gün Megane aracımı yıkattıktan sonra, arabadan inip uzaklaştığımda otomatik olarak kilitlenmeme problemi yaşamaya başladım. Aynı şekilde, kart ile aracı uzaktan açıp kapatmada da aynı sorunu yaşıyorum. Ancak ilginç olan şu ki, aracın dibine gelince her şey normal çalışıyor. En başta piller bitti sandım ama anahtarcıya gösterdim ve pilde sorun olmadığı söylendi. Elektrikçilere gittim ancak aracı bilgisayara bağlayacak düzgün bir teçhizatları bile yoktu. Bu sorunla başa çıkmak için önce sizlere danışmak istedim. Belki başına gelen veya bir fikir sahibi olan var mıdır? Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.

Kartla uzaktan kilit açma ve kapama sorununun sebebi genellikle kartın algılanma mesafesindeki bir sorundan kaynaklanabilir. Belki de kartınızın pilinin yetersiz gelmesi durumu olabilir. Başka bir kartla deneyerek veya kartı araca daha yakın bir konuma getirerek test edebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse yetkili servise başvurmanızda fayda var.