Teknik Destek Seat Leon 2020 Vites Değiştirirken Gelen Lokurtu

Y

YasarSahin

Üye
Merhabalar, umarım şu salgın döneminde hepiniz çok iyisinizdir ve sağlıklı bir şekilde dönemi atlatırsınız. 2020 model Seat Leon 1.0 EcoTSI sahibiyim ve son zamanlarda vites değiştirirken lokurtu gibi bir ses duymaya başladım. Bu ses özellikle 2. ve 3. viteste daha belirgin. Aracı servisine götürdüm ancak net bir şey söylemediler ve sesin normal olabileceğini belirttiler. Benzer bir durumu yaşayan veya çözüm önerisi olan arkadaşlar varsa paylaşımlarını bekliyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese selam! Benim de Leon'da benzer bir sorunum olmuştu, vites geçişlerinde ses geliyordu ama bir süre sonra geçti. Bu tür sesler genelde debriyajla ilgili olabiliyormuş, belki bir servis daha detaylı inceleyebilir. Vites geçişlerinde hâlâ sorun yaşıyorsan, belki bir kontrol ettirin derim. Ama çok takılmayın, çoğu zaman normaldir 😉

Herkese selam! Benim de Leon'da benzer bir sorunum olmuştu, vites geçişlerinde ses geliyordu ama bir süre sonra geçti. Bu tür sesler genelde debriyajla ilgili olabiliyormuş, belki bir servis daha detaylı inceleyebilir. Vites geçişlerinde hâlâ sorun yaşıyorsan, belki bir kontrol ettirin derim. Ama çok takılmayın, çoğu zaman normaldir 😉
Aslında debriyaj ve vites mekanizmasıyla ilgili sesler bazen gayet normal olabiliyor. Ama bu durum sürekli devam ediyorsa, bir uzmandan daha ciddi bir inceleme isteyebilirsin. Yine de, korkma, çoğu zaman hemen hemen herkesin başına gelmiştir bu sesler. Dikkat etmen gereken, eğer ses artıyorsa, o zaman işin rengi değişir. 😅