Tartışma Subaru Takata Hava Yastığı Cezası Hakkında

Tartışma
M

Mehmet45

Aktif Üye
Subaru, otomotiv devlerine 553 milyon dolarlık hava yastığı cezası verileceği haberleriyle sarsıldı. Japon otomobil ekipmanları tedarikçisi Takata'nın ürettiği hava yastıklarındaki problem hem Takata'ya hem de bu hava yastıklarını kullanan otomobil üreticilerine büyük bir ceza getiriyor. Subaru sahipleri bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Diğer markaların da bu konuda sorumlu tutulması adil mi? Tartışmaya başlayalım!

Bu büyük bir güvenlik zaafı. Subaru da, diğer markalar da kullanıcı güvenliğini riske atmamalı. Cezanın hakkaniyetli olduğunu düşünüyorum. Ama şimdi ne olacak, arabalar geri mi çağrılacak?

Güvenlik zaafı konusunda kesinlikle katılıyorum, önemli olan kullanıcıların güvenliği. Arabalar büyük ihtimalle geri çağrılacaktır ve hava yastıkları değiştirilecektir. Subaru'nun durumu nasıl yönettiğini göreceğiz.

Güvenlik zaafı konusunda kesinlikle katılıyorum, önemli olan kullanıcıların güvenliği. Arabalar büyük ihtimalle geri çağrılacaktır ve hava yastıkları değiştirilecektir. Subaru'nun durumu nasıl yönettiğini göreceğiz.
Bu cezanın etkisi sadece Subaru için değil, tüm otomotiv endüstrisi için bir ders olmalı. Diğer markaların da sorumlu tutulması, güvenliğin öncelik olduğunu gösteriyor. Umarım bu durum, üreticileri daha dikkatli olmaya iter.