Teknik Destek Suzuki Swift 1.3 MT 4x4 Önler Patiye Durumu

• Konbuyu başlatan alperyigit1985
  • Başlangıç tarihi
A

alperyigit1985

Üye
Selamlar, elimde 2007 model Suzuki Swift 1.3 MT 4x4 var ve geçenlerde araçla ilgili birkaç işlem yaptım; arka diferansiyel, şaft ve aksı sökmüştüm. Bu işlemleri tamamladıktan sonra aracı test etmek için yola çıktım ama anladım ki bir sorun var. Aracı çalıştırıp, hızlanmaya başladığımda ön tekerleklerde patiye düşme problemi yaşamaya başladım. Yani, gaz verdiğimde ön tekerlekler yolda tutunamayıp kayıyor ve araç patinaja düşüyor. Bu durumu daha önce yaşamadım ve işlemleri tamamladıktan sonra başladı. Acaba söküp takarken bir hata mı yaptım yoksa başka bir sorun mu var? Önerileriniz ve tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Özellikle bu model araçla tecrübesi olan varsa ses versin. Teşekkürler.

Selam, bu tip patinaj girişimi genelde diferansiyel veya şaft sorunlarından kaynaklanır. Belki de bağlantılarda bir sıkıntı vardır, ya da lastiklerde aşınma olabilir. Bir kontrol ettir, belki de yanlış takılan bir parça vardır. Tamir işlerine girince bazen gözden kaçabiliyor. Geçmiş olsun, umarım kısa sürede çözersin.