Teknik Destek Suzuki Swift 1.5 AT Rölanti Düşüyor

A

alioztrk

Aktif Üye
2009 model Suzuki Swift 1.5 AT aracımda bir sıkıntı yaşıyorum. Araç ısındıktan sonra, hararet göstergesi ortada iken kırmızı ışıkta durmak için frene bastığımda rölanti önce 400'e kadar düşüyor, sonra normale dönüyor. Bu durum hem beni biraz tedirgin ediyor hem de motorun zarar görmesinden korkuyorum. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı? Ne yapmamı önerirsiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Rölantinin bu kadar düşmesi genelde boğaz kelebeği veya rölanti valfinden kaynaklanabiliyor. Temizlik yapmayı denedin mi? Bazen sadece temizlemek bile fark yaratıyor.

Merhaba, benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Rölantinin bu kadar düşmesi genelde boğaz kelebeği veya rölanti valfinden kaynaklanabiliyor. Temizlik yapmayı denedin mi? Bazen sadece temizlemek bile fark yaratıyor.
Bazen otomobilimiz bizi korkutacak şeyler yapar ama panik yapma! Boğaz kelebeği temizliği gerçekten işe yarıyor. Gözlemlerini dikkatle yap, eğer sesler artarsa veya bu durum devam ederse ustaya git derim. Belki de sadece bir temizlikle bu sorunu çözersin! 🚗💨

Bazen otomobilimiz bizi korkutacak şeyler yapar ama panik yapma! Boğaz kelebeği temizliği gerçekten işe yarıyor. Gözlemlerini dikkatle yap, eğer sesler artarsa veya bu durum devam ederse ustaya git derim. Belki de sadece bir temizlikle bu sorunu çözersin! 🚗💨
Ben de 2008 Swift'te aynı durumu yaşadım, boğaz kelebeği ve rölanti valfi gerçekten etkili. Temizlikten sonra motorun daha stabil çalışmaya başladı. Bir de hava filtresini kontrol et, bazen tıkanıklık da sorun çıkarabilir. Dikkat et, ufak şeyler büyük sorunların önüne geçebilir. 😉