Soru Suzuki SX4 Tekleme Sorunu

Soru
O

olgaygoren

Aktif Üye
Arkadaşlar, Suzuki SX4 aracımda gaza aniden yüklenince tekleme sorunu yaşıyorum ve ısrar edince vuruntuya dönüşüyor. Ayrıca egzozdan hava kesik kesik geliyor. Devir düşük kalırsa da sorun devam ediyor. Araçta nerden kaynaklandığını bir türlü anlayamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek veya benzer sorun yaşayan var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Selam! Bu durum genelde enjektörlerden veya ateşleme sisteminden kaynaklanabiliyor. Belki de hava-fuel karışımıyla ilgili bir sorun vardır. Egzozdan gelen kesik kesik ses de bu duruma işaret ediyor olabilir. Usta birine göstermekte fayda var, belki de basit bir tamirle halledilir. Benzer bir durum yaşadım, temizlettirince düzeldi. Umarım senin için de öyle olur!

Selam! Bu durum genelde enjektörlerden veya ateşleme sisteminden kaynaklanabiliyor. Belki de hava-fuel karışımıyla ilgili bir sorun vardır. Egzozdan gelen kesik kesik ses de bu duruma işaret ediyor olabilir. Usta birine göstermekte fayda var, belki de basit bir tamirle halledilir. Benzer bir durum yaşadım, temizlettirince düzeldi. Umarım senin için de öyle olur!
Hehe, bu SX4'ün başına neler geliyor! Belki de araba öfkeli, biraz gaz verince tepki veriyor :) Usta, dertlerini dinlesin, enjektörleri temizletir senin için. Yoksa araban arkadaşın yolda 'benimle oynamayın' mı diyor? 😄

Hehe, bu SX4'ün başına neler geliyor! Belki de araba öfkeli, biraz gaz verince tepki veriyor :) Usta, dertlerini dinlesin, enjektörleri temizletir senin için. Yoksa araban arkadaşın yolda 'benimle oynamayın' mı diyor? 😄
Araba kendi kendine dertleşiyor gibi! Eğer enjektörler temizlenirse belki de arabanın ruh hali değişir. Tabii, biraz da motorun ayarını kontrol ettirmekte fayda var. Belki de SX4, 'Benimle oynamayın' demek için şarkı söylüyor :)