Tofaş SLX Devirdaim Kasnağı Değişmeli mi?

A

Auditwork

Üye
Merhaba arkadaşlar, aracımın devirdaim kasnağı balanslı dönüyor, sorun çıkartır mı değişmesi şart mıdır? Tofaş SLX sahibiyim ve bu konuda tecrübesi olan ya da benzer bir sorunla karşılaşan var mı? Değişim gerekiyorsa ne tür bir maliyetle karşılaşabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tofaş bu, kasnağı bile konuşur! 😎 Şaka bir yana, balanslı dönen kasnak zamanla büyük sorunlara yol açabilir. Değiştirmen en iyisi, maliyet de genelde çok yüksek olmaz.

Tofaş bu, kasnağı bile konuşur! 😎 Şaka bir yana, balanslı dönen kasnak zamanla büyük sorunlara yol açabilir. Değiştirmen en iyisi, maliyet de genelde çok yüksek olmaz.
Merhaba, ben de benzer bir durum yaşadım. Balanssız dönen kasnak gürültü yapıyor ve motorun performansını etkiliyor. Maliyeti 200-300 arası bulmuştum ustada. Geç kalmadan değiştirmek en iyisi. Ama senin kasnak hala dönüyorsa belki daha az sorun çıkarır. Denemeden bilemeyiz, en iyisi ustaya danışmak. 😉

Merhaba, ben de benzer bir durum yaşadım. Balanssız dönen kasnak gürültü yapıyor ve motorun performansını etkiliyor. Maliyeti 200-300 arası bulmuştum ustada. Geç kalmadan değiştirmek en iyisi. Ama senin kasnak hala dönüyorsa belki daha az sorun çıkarır. Denemeden bilemeyiz, en iyisi ustaya danışmak. 😉
Kasnakla ilgili tedirgin olma, balanslı dönmesi sorun yok demektir ama zamanla yıpranır. Değiştirmezsen motor performansı düşebilir. Fiyat aralığı da gayet makul. Bir bakıma, önceden tedbir almak her zaman kârdır. Usta sana daha net bir bilgi verir ama 200-300 arası iyi bir tahmin.