Tofaş'ta Yağ Nereden Doldurulur?

M

melihburakbulut

Üye
Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir Tofaş Şahin aldım ama araçlarla ilgili pek bir bilgim yok. Motor yağı hakkında biraz karışıklık yaşıyorum. Tanıdık bir arkadaşım, motor yağını kontrol çubuğunun oradan doldurmam gerektiğini söyledi ama bu bana saçma geldi. Gerçekten de Tofaş Şahin 5 vites aracında motor yağını oradan mı doldurmak lazım? Yoksa başka bir yer var mı? Resimde işaretli olan mavi yerden mi doldurmalıyım? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar!

Merhaba, Tofaş Şahin'de yağ doldurmak için yağ tapası var, motor yağını oradan doldurmalısın. Kontrol çubuğu yağ seviyesini ölçmek içindir. Yanlış yere doldurursan başın belaya girebilir. Bir de, yağ doldururken motoru soğukken yapman iyi olur. Kolay gelsin!

Merhaba, Tofaş Şahin'de yağ doldurmak için yağ tapası var, motor yağını oradan doldurmalısın. Kontrol çubuğu yağ seviyesini ölçmek içindir. Yanlış yere doldurursan başın belaya girebilir. Bir de, yağ doldururken motoru soğukken yapman iyi olur. Kolay gelsin!
Vay be, Tofaş Şahin almışsın! Yağ doldurmak için kontrol çubuğu değil, motor yağ tapası var. Ama istersen oradan dene, belki yeni bir yağ tat deneyimi yaşarsın. 😄 Esprisi bir kenara, yağ tapası en doğru yer. Kolay gelsin, dikkat et!