Teknik Destek Toyota Corolla Otomatik Şanzıman Boşa Atıyor

C

caneraydin

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2008 model, kazalı bir Toyota Corolla 1.6 benzin & LPG otomatik araç aldım. Aracın uygun fiyatlı olması amacıyla aldım ancak sorun yaşıyorum. Araca yeni bir çıkma şanzıman aldım fakat arada bir şanzıman kendiliğinden boşa atıyor. Yolculuk sırasında bu durum sıkça tekrarlamaya başladı ve oldukça sıkıntı yaratıyor. Bu tür bir sorunla karşılaşan veya ne yapmam gerektiğini bilen arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Boşa atma durumu genelde ya şanzımanın beyinle uyumsuzluğundan ya da hidrolik sistemden kaynaklanıyor. Bağlantıları kontrol ettirdin mi? Bir de, LPG dönüşümü sonrası otomatik şanzımanların bazen bu tarz sorunlar yaşadığını duydum. Birkaç usta ile daha görüşmekte fayda var.

Boşa atma durumu genelde ya şanzımanın beyinle uyumsuzluğundan ya da hidrolik sistemden kaynaklanıyor. Bağlantıları kontrol ettirdin mi? Bir de, LPG dönüşümü sonrası otomatik şanzımanların bazen bu tarz sorunlar yaşadığını duydum. Birkaç usta ile daha görüşmekte fayda var.
Bu boşa atma olayı can sıkıcı. Öncelikle bağlantıları kontrol ettir, belki bir şey tam oturmamıştır. LPG dönüşümünden sonra bu tip sorunlar yaşanabiliyor, ama çözüm yolu bulmak için bir kaç ustadan daha görüş alman iyi olabilir. Sonuçta, yola devam etmek lazım. Hadi bakalım, bir yolunu bulursun! 🚗