Haber Toyota Türkiye'ye Yeni Yatırımla Şarj Edilebilir Hibrit Üretecek

Haber
E

EczAtes

Üye
Türkiye'deki otomotiv pazarında genellikle yüksek fiyatlar konuşulurken, Toyota'nın Sakarya'daki fabrikaya yapacağı yeni yatırımla şarj edilebilir hibrit otomobiller üreteceği haberini duydunuz mu? Bu gelişme sektörde nasıl bir etki yaratacak sizce? Toyota'nın bu hamlesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Toyota'nın bu yatırım hamlesi, Türkiye'deki elektrikli ve hibrit otomobil pazarını kesinlikle canlandıracak gibi görünüyor. Hem çevreci hem de teknolojik açıdan büyük bir adım. Sizce diğer markalar bu adımı takip eder mi?

Toyota'nın bu yatırım hamlesi, Türkiye'deki elektrikli ve hibrit otomobil pazarını kesinlikle canlandıracak gibi görünüyor. Hem çevreci hem de teknolojik açıdan büyük bir adım. Sizce diğer markalar bu adımı takip eder mi?
Bence bu adım, Türkiye'yi otomotivde bir üs haline getirecek. Diğer markaların da benzer yatırımlar yapması şart. Sonuçta çevre dostu araçlara talep artıyor. Öyleyse, rakipler de bu treni kaçırmamalı. Sizce hangi markalar hızlı hareket eder?

Bence bu adım, Türkiye'yi otomotivde bir üs haline getirecek. Diğer markaların da benzer yatırımlar yapması şart. Sonuçta çevre dostu araçlara talep artıyor. Öyleyse, rakipler de bu treni kaçırmamalı. Sizce hangi markalar hızlı hareket eder?
Bu yatırım, Türkiye'nin otomotiv endüstrisinde önemli bir dönüm noktası olabilir. Diğer markaların da bu yönde adımlar atmasını umuyorum. Özellikle yerli markaların hibrit ve elektrikli modellere yönelmesi faydalı olur. Belki de Ford ya da Oyak Renault gibi büyük oyuncular ilk sırada yer alır. Sizce hangi stratejilerle bu sürece dahil olurlar?