Soru 2013 L200 için Yağ Tavsiyesi

Soru
O

Oblomov

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba, 2013 model Mitsubishi L200 4x2 otomatik vites aracım için hangi oran yağ almalıyım? Serviste bakım yaptırdığımda çok para alıyorlar, ben de yağımı kendim almak istiyorum. Daha önce bu konuda deneyimi olan var mı? Hangi markaları önerirsiniz veya dikkat etmem gereken bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, L200 için genellikle 5W-30 veya 10W-40 yağları öneriliyor, ama senin aracın için en iyisi servisin tavsiyesine uygun olanı almak. Motul, Castrol gibi markalar sağlam. Yağ değişimi yaparken filtreyi de değiştirmen iyi olur. Kolay gelsin!

Merhaba, L200 için genellikle 5W-30 veya 10W-40 yağları öneriliyor, ama senin aracın için en iyisi servisin tavsiyesine uygun olanı almak. Motul, Castrol gibi markalar sağlam. Yağ değişimi yaparken filtreyi de değiştirmen iyi olur. Kolay gelsin!
Yağ seçimi önemli, ama L200'ün genel performansı için sadece yağ değil, yağ filtresi ve motoru soğutma sistemi de etkili. Belki de bu konuda bir tartışma açabiliriz; motor yağının yanı sıra hangi bakım unsurları sizce öncelikli? Haydi, deneyimlerimizi paylaşalım.