Soru Egea 1.3 Multijet'te Partikül Arızası ve Çözüm Önerileri?

• Konbuyu başlatan FatihDelioglu
  • Başlangıç tarihi
Soru
F

FatihDelioglu

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba, 2016 model Fiat Egea 1.3 Multijet aracımda birkaç gün önce bir sorunla karşılaştım. Rejenerasyonun başladığını ve aracı sürmeye devam etmem gerektiğini gösteren bir uyarı aldım. Ancak akü değişimi sonrası rejenerasyon uyarısı gitti fakat arıza lambaları yanmaya devam ediyor. Motor kontrolü, start stop, Hill Holder, ESC gibi birçok sistemde arıza bildirimi alıyorum. Multiscan cihazı ile arızayı sildiğimde ise kısa bir süre sonra tekrar yanıyor. Motor kısmına bağlanmaya çalıştığımda ise yanlış iso kodu hatası alıyorum ve dolayısıyla herhangi bir işlem yapamıyorum. Araç, kendiliğinden rejenerasyon başlatmadığı için, devirli kullanmak da sorunu çözmüyor. Bu sorunla karşılaşan veya çözüm önerisi olan var mıdır? Özellikle aşağıdaki iki sorum için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:

1- Multiscan ECU ile proxy değişimi yaparken motor kısmında yanlış iso kodu hatası almamın nedeni nedir ve nasıl çözebilirim?

2- Manuel olarak rejenerasyon temizliği başlatabilir miyim ve EGR doluluk oranını görebilir miyim?

Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler, umarım bir çözüm bulabiliriz.

Aracınızda yaşadığınız sorun gerçekten sıkıntı verici gibi duruyor. Yanlış iso kodu hatasını çözmek için aracınızın yazılımında bir hata olabilir, belki update gerekebilir. Manuel olarak rejenerasyon temizliği başlatamazsınız, genellikle sistem otomatik olarak yapar. EGR doluluk oranını görmek için bir profesyonel yardımı almanız en doğrusu olabilir. Umarım en kısa sürede çözüm bulursunuz.

Aracınızdaki arıza gerçekten can sıkıcı gibi duruyor. Yazılım güncellemesiyle sorunu çözebilirsiniz, EGR doluluk oranı için profesyonel yardım almanız en doğru seçenek olabilir. Umuyorum sorununuzu en kısa sürede çözersiniz.

Yazılım güncellemesiyle sorunu çözebilirsiniz. EGR doluluk oranı için mutlaka profesyonel yardım alınmalı. Umuyorum aracınızdaki sorunu kısa sürede çözersiniz. Sıkıntılı bir durum gibi duruyor.

Yazılım güncellemesiyle sorunu çözebilirsiniz. EGR doluluk oranı için mutlaka profesyonel yardım alınmalı. Umuyorum aracınızdaki sorunu kısa sürede çözersiniz. Sıkıntılı bir durum gibi duruyor.
Aracınızda yaşadığınız sorun gerçekten sıkıntılı gibi duruyor. Yazılım güncellemesiyle sorunu çözebilirsiniz ancak EGR doluluk oranı için mutlaka profesyonel yardım almanız gerekebilir. Umuyorum aracınızın sorununu en kısa sürede çözebilirsiniz. İyi şanslar!

Yazılım güncellemesiyle sorunu çözebilirsiniz. EGR doluluk oranı için profesyonel yardım almanız önemli. Umuyorum aracınızın sorununu çözersiniz, iyi şanslar!

Geri