Teknik Destek Megane 3'te Marş Basınca Vites Kontrol Uyarısı!

• Konbuyu başlatan Accoyntant57
  • Başlangıç tarihi
A

Accoyntant57

Aktif Üye
Herkese merhabalar, İzmir'den Kemal ben. 2012 model Renault Megane 3 dizel EDC sahibiyim ve kilometrem 120bin civarında. Aracımı ikinci el aldım ve yaş itibarıyla bazı sorunlar yaşamaya başladım. Öncelikle, birkaç ay önce aracımı marşa bastığımda 'vites kutusunu kontrol ettirin' uyarısı almaya ve araç iptaline maruz kaldım. İlk sanayide bu sorunu çözdük gibi oldu; parça ve yazılım orijinaliyle değiştirildi fakat yaklaşık bir buçuk ay sonra, benzer bir sorunla tekrar karşı karşıya kaldım. Bu sefer sorun daha da büyüyüp büyümediğini anlamak için siz değerli forum üyelerinin görüşlerine ihtiyacım var. Bu konuda tecrübesi olan var mı? Özellikle bu arıza neden olur, çözümü için ne yapmalıyım? Tüm fikir ve önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler!

'Vites kutusunu kontrol ettirin' uyarısı genellikle vites kutusu sensörlerinde veya yazılımında bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Güvenilir bir servise götürüp detaylı bir kontrol yaptırmanızda fayda var, Kolay gelsin :)

Merhaba Kemal, muhtemelen vites kutusu sensörlerinde veya yazılımında bir sorun olabilir. Bu tip durumlar genellikle servis müdahalesi gerektirir, detaylı bir kontrol için güvenilir bir servise gitmeniz en iyisi olabilir. Umuyorum sorununuz kısa sürede çözülür, geçmiş olsun :)

Merhaba Kemal, muhtemelen vites kutusu sensörlerinde veya yazılımında bir sorun olabilir. Bu tip durumlar genellikle servis müdahalesi gerektirir, detaylı bir kontrol için güvenilir bir servise gitmeniz en iyisi olabilir. Umuyorum sorununuz kısa sürede çözülür, geçmiş olsun :)
Kemal, dediğin gibi sorunlar yaşatabilir bu durum. Vites kutusu sensörlerini kontrol ettirmen en sağlıklısı, geçmiş olsun!

Geri