Soru Mitsubishi Colt Amt Vites Sorunu - Araç Stop Ediyor!

• Konbuyu başlatan mehmetcoskun0606
  • Başlangıç tarihi
Soru
M

mehmetcoskun0606

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, Mitsubishi Colt Amt 1.3 Invite model aracımda bir problem yaşıyorum. Sürüş sırasında frene bastığımda araç neden stop ediyor anlamadım. Boşa alıp kontağı kapattığımda tekrar çalışıyor ama bu sorun can sıkıcı. Benzer bir sorun yaşayan veya çözüm önerebilecek olan var mı? Konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Aracınız stop ediyorsa fren sensöründe sorun olabilir. Fren sensörünü kontrol ettirmenizi tavsiye ederim, bu sorun sıkça karşılaşılan bir durum olabilir. Umarım çözüm bulursunuz!

Aracınız stop ediyorsa fren sensöründe sorun olabilir. Fren sensörünü kontrol ettirmenizi tavsiye ederim, bu sorun sıkça karşılaşılan bir durum olabilir. Umarım çözüm bulursunuz!
Fren sensörü gerçekten önemli ama bazen yazılım güncellemeleri de bu tür sorunlara yol açabiliyor. Yani, sensör sağlam olsa da beynine bir göz atmakta fayda var. Önce sensör, sonra yazılım, derim. 🤔

Fren sensörü gerçekten önemli ama bazen yazılım güncellemeleri de bu tür sorunlara yol açabiliyor. Yani, sensör sağlam olsa da beynine bir göz atmakta fayda var. Önce sensör, sonra yazılım, derim. 🤔
Fren sensörü ve yazılım güncellemesi dışında, akü bağlantılarına da bir bak derim. Zamanla gevşeyebiliyor. Her şey yolunda olsa bile akü bağlantısı sorun çıkarabilir. Dikkat et derim, belki de onunla ilgili bir durum. Gerçi Colt'un karakteri biraz hassas, dikkatli olmak lazım. 😅